Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

“Exotische vissen”

terug naar overzicht

Zaterdag, 5 mei 2018

(Exotische) vissen in onze wateren.

We krijgen regelmatig meldingen dat er (exotische) vissen worden gespot in onze wateren die hier niet thuis horen. Dit komt mede door toedoen van mensen die vissen uitzetten vanuit vijvers of andere wateren. Het uitzetten van dit soort vissen in afgesloten water is niet zonder gevaar. Zeker bij afgesloten water huist er een natuurlijk bestand en het zomaar uitzetten van vissen kan dit verstoren. Daarnaast is de kans groot dat er ziektes meekomen waardoor de vispopulatie aangetast wordt en/of er grootschalige sterfte plaats vindt.

Vanuit de vereniging houden we onze wateren nauwlettend in de gaten en monitoren we de visstand.

We willen jullie nadrukkelijk verzoeken om niet zomaar vis uit te zetten in onze wateren. Weet ook dat dit ten strengste verboden is en daarnaast strafbaar.

Mochten jullie een vis hebben gevangen of gespot hebben die niet thuis hoort in ons water, laat het ons weten. (Bij voorkeur zo snel mogelijk en bewaar de vis in een schepnet/bewaarzak).

Bedankt voor jullie medewerking.